top of page
Mother Breastfeeding Baby

1h/ 50€

Imetamisnõustamine

Imetamisnõustamine tähendab rinnaga toitmise nõustamist ja sellega seotud murede (vähe piima, palju piima, rinna ja rinnanibu kujud, nibukaitsme kasutamine ja/või sellest võõrutamine, valulik rind, laps hammustab, rinnaga toitmise kombineerimine kunstliku piimaseguga jne) nõustamist, kunstliku piimaseguga toitmise nõustamist, lisatoidu pakkumise nõustamist ja rinnast võõrutamise nõustamist.

Nii nagu toimub raseduse ajal sünniks ettevalmistamine, saab tulevane ema ette valmistada ennast ka imetamiseks või siis selleks, et ta hakkab oma last teadlikult toitma muul viisil, nt kunstliku piimaseguga.
Imetamisnõustamist võib vaja minna tulevasel emal kas juba raseduse ajal, kohe pärast sündi või igal teisel hetkel imetamisaja jooksul.

 

Nõustamise küsimiseks on iga hetk hea aeg!

IMG-321_websize.jpg

1,5h/90€

psühholoogiline toetus

Iga kord kui sünnib laps, sünnib uuesti ka ema ja kogu perekond. Iga laps toob endaga uue kohanemise ja uued küsimused.

 

Naised võivad end tunda peale sünnitust väga erinevalt sellest, millega nad ise ja pereliikmed harjunud on. Ta võib olla ülimalt tundlik ning õndsas seisundis, aga ka on üsna tavapärane, et naine tunneb ärevust, kurbust, ärrituvust ja seda teinekord korraga või järgemööda. Samuti võib naine tihti nutta, teda võib vaevata magamatus ja vähene keskendumisvõime. Doulana saan aidata naisel neid tundeid lahustada ja leida uuesti tasakaal. Samuti toetan ma pere teisi liikmeid üles kerkivate tunnete ning reaktsioonidega toimetulemisel. 

IMG-373_websize.jpg

1h/ 60€ 
1,5h/70€

Sünnitusjärgne massaaz emale

Sünnitusjärgselt aitab massaaz kaasa lõdvestumisele ja kohanemisele emaks olemise rollis. See eriline massaaž aitab lisaks tasakaalustada hormonaalsüsteemi, vähendada paistetust, parandada unekvaliteeti ja leevendada sundasenditest tekitatud pingeid. Spetsiaalsed tehnikad aitavad taastada raseduseelset kehatunnetust ja kiirendada sünnitusest tervenemist. 

 

Sünnitusjärgne massaaž koosneb kahest osast:​

  • Savasana massaaž- aitab kaasa üldisele lõdvestusele, lihaste normaalse pikkuse taastumisele. Toimub riietes, põrandal spetsiaalse mati peal. 

  • Kõhumassaaž sooja õliga - aitab suunata nihkunud organeid tagasi oma õigetesse kohtadesse, turgutab soolestikku, vabastab pingeid

   

Vaginaalse sünnituse korral võib alustada umbes nädal pärast sünnitust. Keisri korral siis kui haav ei ole enam hell.

Sünnitusjärgne hoolitsus kestab 1,5 tundi ning toimub Sinu kodus, et saaksid maksimaalselt lõõgastuda. 

hydrangea1_9908046c-3d6b-45f7-96dc-ff731

45€ 

Bengkung kõhusidumine emale 

Bengkung kõhusidumine on iidne Malaisia traditsioon, mille käigus seotakse vastsünnitanud naise puusad ning kõht spetsiaalse tehnikaga selleks, et kiirendada rasedusest taastumist ning pakkuda ema kehale toetust sünnitusjärgsel perioodil. 

Bengkungi kõhusidumine

  • pakub toestust torsole sel ajal kui organid liiguvad tagasi oma algsele kohale

  • abistab kõhu eesseina kudede ja lihaste taastumist (sh diastaasist tervenemine)

  • ennetab ja leevendab õlgade ja selja ebamugavust

  • aitab väljutada liigset vedelikku kõhupiirkonna kudedest ja rakkudest

  • Parandab vereringet

  • Vähendab sünnitusjärgse veritsuse kestvust

  • pakub füüsilist toetust 

  • stabiliseerib ligamente

IMG-243_websize.jpg

1h/40€

Beebimassaaz ja võimlemine 

Beebimassaaž  ja võimlemine  on üldtugevdava toimega, annab beebile eakohase füüsilise koormuse, mõjub soodsalt füüsilisele ja vaimsele tervisele. 

Beebimassaažil on mitmeid positiivseid mõjusid: 

-parandab koordinatsiooni ja lihaste elastsust,

-suurendab liikuvust ja oskust lõdvestuda,

-stimuleerib vereringet, südame tegevust, hingamist ja avaldab mõju ainevahetusele,

-on immunsüsteemi tugevdav,

-suurendab nn. õnnehormoonide endorfiinide vabanemist, mis tekitavad heaolutunnet ja toimivad valuvaigistina.

Teadlased kinnitavad, et tänu massaažile ja võimlemisele on võimalik kiirendada lapse nii füüsilist, kui ka vaimset arengut. 

Beebimassaaž võib toimuda massaazituppa tulles kui ka pere juures kodus. 

IMG-271_websize.jpg

1h/40 €

Beebi ujutamine

Vesi on beebile loomulik keskkond. Beebile mõjub aktiivne tegevus vees karastavalt ning rahustavalt. Erinevad harjutused vees toetavad igakülgselt lapse psühhomotoorset arengut ning annavad oskuse kohaneda veega kogu eluks. Vesi vähendab lihaspinget, gaasivalusid, rahustab ja lõõgastab.  Veekeskkonnas õpib laps tunnetama oma keha ning tänu sellele areneb ka närvisüsteem.

Seansi ajal õpetan vanematele õigeid võtteid, kuidas beebit veega tutvustada ja vees hoida, liikuma selili ja kõhuli, sukelduma, vanni servast tõukama ja vette hüppama. Beebi hoiab reflektoorselt hinge kinni kuni 6. elukuuni. Kui lapsega on vee keskkonnas regulaarselt tegeletud, säilib refleks ka peale seda kui treeningud on lõppenud. Nii nagu ikka, on ka harjutused põhimõttel lihtsamast keerulisemaks. 

Seanss toimub kliendi kodus (kui on olemas täiskasvanute vann). ​

Kogemused

"Sa olid ja oled mu tugisammas terve raseduse ajal, sünnitusel ja sünnitusjärgselt. Ma tundsin end nii toetatuna ja turvaliselt. Emaks saamine on tõeline rõõm, kui on olemas selline inimene Su kõrval..."

- Evelin 

bottom of page