KM-6.jpg

Minu lugu

Pereplaneerimine, lapse sünd, perede toetus- need on minu jaoks alati olnud olulised ja südamelähedased teemad. Minu teekond sünnitoetajaks saamisel algas kindlasti palju varem, kui ma hakkasin teadlikult märkama, et "doulandus" on hõivanud kogu mu elu. Lapsi olen alati armastanud, nende kohalolu ja väelise tarkusega ühendatud olemist nautinud. Olen tänulik, et saan olla emaks oma neljale lapsele. 

Doulana olen töötanud alates 2007. aastast. Peale enda esimese sünnituse tervendamist ja uue positiivse kogemuse loomist tundsin soovi toetada ka teisi naisi ja peresid positiivse kogemuse loomisel. Üsna pea hakkasidki naised minu poole pöörduma toetuse sooviga ning tänaseks olen toetanud üle 350 sünnituse, toetades sünnitajaid nii haiglas kui kodus.

Viimased 4 aastat olen keskendunud ka uute doulade väljaõpetamisele ning töötan aktiivselt koostöös Põlistarkuste ja Rahvaravi kooliga, olles praeguseks läbi viinud 3 doulade väljaõpet.

Minu filosoofia

Lapse saamine on perekonna kasvamise juures tippsündmus- olgu see esimene või mitmes laps. See, milline on mälestus saadud kogemusest, jääb mõjutama nii naist, meest kui ka last. Seetõttu leian, et oluline on kasvatada teadmisi ja arusaamist teadlikust sünnitusest, kus naine ja tema toetaja mõistavad sünnituse kulgu – miks see toimub täpselt nii, nagu parajasti toimub. Naine saab kõikidele küsimustele vastused ja näeb enda mõtete, tunnete ning emotsioonide mõju sünnituse protsessile. Selline teadvustatud protsess annab sisemise kindlustunde ja arusaamise, kuidas edasi liikuda.

Elu on elamiseks, kogemiseks, õppimiseks ja armastamiseks. Naudi igat antud hetke. Just seetõttu toetun ma oma elus väga palju kohaloleku teooriatele ja sisemisele tunnetusele. Nagu Buddha on öelnud: „Kogu meie olemus on meie mõtete tulemus“ ...ja meil kõigil on võimalus valida, mida mõelda.

Haridustee
2020 Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli lastemassaažiterapeudi kutseõpe (kestab veel)
2019 Spinning Babies® koolitus
2017 Lastemassaaži algkursus, Põlistarkuste ja Rahvaravi kool, Marika Must
2014 UNICEF 40-tunnine imetamisnõustajate baaskoolitus 
2013 Gurudass Kaur Khalsa, lastejooga õpetaja kursus
2010 Binnie A Dansby, Source Process and Breathwork  Ecstatic Pregnancy and Birth Support kursus, 150h. 
2009 Amrit Nam Sarovar joogakool, Kundalini jooga õpetaja koolitus
2009 Debra Pascali-Bonardo Doulade koolitus
2007-2009 Source Process and Breathwork, Algallika Protsessi ja Hingamistöö terapeudi väljaõpe, Binnie A Dansby (3 a)
2006-2009 Tallinna Ülikool Psühholoogia