top of page


Oled Sa mõelnud, milline saab Sinu elu olema peale lapse sündi? Tõesti- enamasti valmistutakse hoolikalt sünnituseks, kuid sama oluline on olla valmis ka sünnitusjärgseks ajaks. Peale sünnitust olemasolev toetus kogenud lapsevanemalt, kes käib kaasas käesoleva ajaga ja on teadlik tänapäeva külluslikest võimalustest, on paljude perede jaoks olnud olulise tähtsusega. Minu jaoks on loomulik olla kohal pere jaoks, kes peab tegema nii palju olulisi otsuseid.  Samas vajavad paljud pered ka lihtsalt füüsilist abiväge, et oma elu peale suurt muutust edukalt toimima panna. Vaja võib minna abi tavalistes majapidamistöödes või ka suuremate laste hoidmises. Olen olnud alati valmis abistama kõikvõimalikes töödes.

Olles ise nelja lapse ema ja olles nõustanud lapsevanemaid ja erinevas eas lapsi, on minu missiooniks kujunenud ka perede toetamine ja teadlikkuse tõstmine lapsevanemaks olemisega seoses. Praktikas toetun nii Gordoni põhimõtetele, lapse arengu psühholoogilistele ja füsioloogilistele aspektidele ja paljudele teadlikku lapsevanemlust toetavatele õpetajatele.

 

Sünnitusjärgne toetus kujuneb vastavalt konkreetse pere vajadustele ning eluviisi arvestades. Üldised teemad, milles saan abiks olla: 
 

- Toetan ja juhendan sünnitusjärgset kohanemist beebil ja lapsevanematel, arvestades vastsündinu arengut ning koduseid võimalusi. (Sobiva söömise-, une- ja maailma-avastamise rütmi leidmine). 

- Nõustan imetamise osas ning positiivse lapsevanem- lapse ühenduse loomist. Empaatiline, kaastundlik ja hinnanguvaba lähenemine. 

- Viin läbi sünnitusjärgset taastumist toetavaid praktikaid emale (massaaz, bengkung kõhusidumine, negatiivse kogemuse tervendamine)

- Pakun praktilist toetust lapse eest hoolitsemisel (vannitamine, mähkmed, kehahooldus, riietumine) 

 

- Juhendan rahustamisvõtteid ning beebi kandmist

- Aitan aru saada beebi telepaatilisest- ning kehakeelest

- Aitan pere vanematel lastel kohaneda uue elrütmiga

- Abistan majapidamistöödes ning oskan valmistada toitvaid ja sünnitusjärgset taastumist toetavaid eineid

Sünnitusjärgse doula tervikpakett: 400€


- Sünnituseelne konsultatsioon 
​- 10 tundi kodust toetust kahe kuu jooksul peale sünnitust(rohkem kui 50km kaugusel Tallinnast lisandub transpordi tasu)
- Ligipääs minu raamatukogule, lapsekandmisvahenditele ja kõhtu toetavale linale
- Kättesaadavus telefoni ja sõnumite teel igal ajal
​- Sünnitusjärgne massaaz emale 


 

bottom of page